Форум ХОФРС

Форум Хмельницької обласної федерації риболовного спорту
 
ФорумФорум  КалендарьКалендарь  ЧаВоЧаВо  ПоискПоиск  ПользователиПользователи  ГруппыГруппы  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 
 

 Риболовля на арендованих водоймах

Перейти вниз 
АвторСообщение
palamar.a

avatar

Сообщения : 101
Дата регистрации : 2014-11-26
Возраст : 28
Откуда : Хмельницкий

СообщениеТема: Риболовля на арендованих водоймах   Вт Июн 02, 2015 1:55 am

в країні діє Koнституція водойм України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.
У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об'єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що здійснюється загальне водокористування громадянами України для їх задоволення потреб безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та надання відповідних без дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.
Пункт 5 постанови визначає, що належать до любительського і спортивного рибальства способи ловлі риби без застосування промислового обладнання для вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що для заборонене використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об'єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). Дозволених До належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.
Разом з тим, постановою з метою більш ефективного використання в Україні водойм для збільшення запасів риби водойм дозволяється оренда окремих за рішеннями районних органів державної влади. При цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відгодівлі послідуючого вилову та реалізації і тільки окремих видів риб, які виробляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолоб та білий амур. При цьому постановою визначається порядок і правила господарювання орендарями, зокрема щодо питань документальної звітності та відповідальності в разі нанесення шкоди.
Постановою не допускається будь-яка діяльність по будівництву на різних берегах причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і т. ін.
Для здійснення контролю за використанням водойм за призначенням орендарі зобов'язуються вести документацію відповідну і фінансову звітність (кількість і види закупленого молодняка, кількість і терміни використання придбаних комбікормів, графіки годівлі риби, в т. ч. і спеціальних тимчасових в садках для молоді, книги обліку і графіки перевірок стану води, води насичення киснем, затверджений план вилову риби для реалізації). При цьому особливо наголошується, що не орендар має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба після сортування виловленого підлягає обов'язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників влади державного органу, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що належать до аборигенних видів риб всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).
Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України
При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому може лише та риба братися до уваги, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп аналогічну має вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.
Якщо в період виникають рибалки суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до чергової частини водойми працівників міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
 
Риболовля на арендованих водоймах
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Форум ХОФРС :: Екологія та боротьба з браконьєрством :: Нормативні акти та накази-
Перейти: