Форум ХОФРС

Форум Хмельницької обласної федерації риболовного спорту
 
ФорумФорум  КалендарьКалендарь  ЧаВоЧаВо  ПоискПоиск  ПользователиПользователи  ГруппыГруппы  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 
 

 Правила змагань по мормишці

Перейти вниз 
АвторСообщение
Вася ФедорощакСообщения : 103
Дата регистрации : 2014-12-08
Возраст : 43

СообщениеТема: Правила змагань по мормишці   Пт Янв 02, 2015 9:35 pm

5.5. Правила проведення змагань з ловлі риби з льоду на мормишку
5.5.1. Змагання повинні проводитись при товщині крижаного покрову не менше 10 см та температурі повітря не нижче мінус 15° С.
5.5.2. Змагання можуть проводитись за двома варіантами:
ловля риби здійснюється в зонах, в яких знаходяться по одному спортсмену із кожної команди;
ловля риби здійснюється в індивідуальних секторах, на які розділені кожна із зон.
Варіант проведення змагань визначається організаторами в Положенні про змагання.
5.5.3. При проведенні змагань за першим варіантом, водойма розбивається на 4 зон. У кожній зоні повинно бути по одному спортсмену від кожної команди. Довжина зони по бероговій смузі — не менше 10 метрів на кожного спортсмена в зоні. Розміри зон установлюються з урахуванням того, щоб на кожного спортсмена припадало не менше 400 кв. м. Ширина нейтральної смуги між зонами — не менше 5 м. Зона змагань з усіх боків повинна бути відділена від глядачів нейтральною смугою шириною не менше 5 м. У нейтральній смузі дозволяється знаходитися тільки капітанам команд і представникам преси, акредитованим в оргкомітеті змагань.
Зони для проведення другого туру розбиваються на новому місці тієї ж водойми.
5.5.4. Організатори змагань забезпечують кожного спортсмена двома прапорцями для позначення лунок із номерами, що відповідають нагрудним номерам спортсменів. При цьому прапорці повинні забезпечувати їхню видимість іншими спортсменами і суддями.
5.5.5. До першого сигналу спортсмени відзначаються в протоколі судді зони, після чого розташовуються по периметру зони. Після першого сигналу (не менше, ніж за 5 хвилин до старту), спортсменам дозволяється ввійти у свою зону і зайняти одне місце для свердління лунки і позначити його прапорцем. Спортсмени не мають права використовувати другий прапорець до закінчення свердління першої лунки. При вході спортсменів у зону леза льодобура повинні бути закриті чохлом. Чохол знімається після прибуття спортсмена до місця свердління лунки. Дозволяється також підготувати удочки та інше знаряддя до лову.
5.5.6. Другий сигнал означає початок змагання. Спортсмени можуть вільно пересуватися у своїх зонах, свердлити необмежену кількість лунок, здійснювати прикормлення та ловити рибу. Місце вважається зайнятим після установки льодобура на лід, при цьому таке місце повинне бути позначене прапорцем.
5.5.7. Свердлити лунки та ловити рибу дозволяється не ближче 5 м від інших лунок, які відзначені прапорцями. Дозволяється зайняти дві лунки, позначивши їх прапорцями. Прапорець повинний знаходитися на льоду не далі, ніж у 50 сантиметрах від лунки. У разі виникнення спірної ситуації, віддаль замірюється суддями між ближніми краями лунок.
5.5.8. Забороняється залишати на льоду будь-які предмети, крім контейнерів (ящиків) для перенесення снастей або стільців, а також льодобурів. Льодобур у зоні повинен знаходитись у вертикальному положенні лезами вниз, для чого спортсмен повинен зробити у льоду глуху лунку. Забороняється розміщувати льодобур у будь-якій наскрізній лунці.
5.5.9. Забороняється закривати будь-які лунки контейнерами (ящиками), стільцями, льодобурами та іншими предметами.
5.5.10. Ловити рибу в лунці, не позначеній прапорцем, забороняється. До ловлі прирівнюється будь-яке використання лунки, включаючи свердління лунки та прикормлення.
5.5.11. Дозволяється застосовувати будь-які насадки і прикормки, крім живих, мертвых і штучних рибок і їхніх частин, а також ікри риб і яєць мурашок. Прикормку дозволяється застосовувати без використання стаціонарних годівниць. За один тур змагань дозволяється використати прикормки та насадки не більше (загальний об’єм):
0,5 літра для водойм без течії, 1 літра для водойм з течією.
5.5.12. При проведенні змагань за другим варіантом, зони розбиваються на сектори з розрахунку площі на одного спортсмена, як визначено в п.5.5.3. Між секторами в зоні можуть бути передбачені нейтральні смуги шириною до 2 метрів.
5.5.13. До першого сигналу спортсмени відзначаються в протоколі судді зони, пред’являють судді прикормку, насадку та своє обладнання для контролю, після чого розташовуються біля своїх секторів. Після першого сигналу, за 20 хвилин до старту, спортсменам дозволяється ввійти у свій сектор і розпочати підготовку до змагань — свердління лунок, прикормлення, підготовку вудок.
5.5.14. При наявності нейтральної смуги між секторами лунки можна робити в будь-якому місці свого сектору. В разі відсутності нейтральної смуги лунки не повинні знаходитись ближче 1 метра від лунок в сусідньому секторі.
5.5.15. Після другого сигналу спортсмени починають ловлю риби. Вони можуть вільно пересуватися у своїх секторах, ловити в прикормлених лунках, свердлити необмежену кількість додаткових лунок та прикормлювати.
5.5.16. Під час ловлі спортсмени не мають права одержувати ніякої допомоги, крім медичної. З дозволу судді дозволяється заміна льодобура у випадку його поломки. Після сигналу «Старт» спортсменам у зоні забороняється приймати ззовні зони насадку і прикормку.
5.5.17. На змаганнях з зимового лову риби на мормишку дозволяється ловити однією вудкою, оснащеною однією мормишкою. Довжина мормишки без гачка — не більше 15 мм, гачок одинарний впаяний. Колір та форма мормишки довільні. Застосування додаткових елементів оснастки на жилці забороняється. Спортсмени можуть мати при собі необмежену кількість запасних вудок. На конструкцію вудки не встановлюються будь-які обмеження.
5.5.18. За п’ять хвилин до закінчення туру подається третій сигнал, який попереджає спортсменів про закінчення туру.
5.5.19. Четвертий сигнал сповіщає про закінчення туру. Зараховується риба, яка не знаходиться у воді.
5.8. Порушення і санкції, які застосовуються до спортсменів
5.8.1. За порушення положень цих Правил протягом одного змагання до спортсменів застосовуються такі санкції-
попередження: за порушення будь-яких положень Правил;
5.8.2. Попередження може бути оголошено спортсмену суддею-контролером сектору (зони) та старшим суддею зони. Попередження негайно фіксуються у протоколі порушень (додаток 1) з зазначенням пункту Правил, який був порушений та підписується суддею та спортсменом. Протоколи порушень в зонах після закінчення туру здаються до Головної суддівської колегії, яка має право прийняття відповідних санкцій до спортсменів.
5.8.3. Спортсмен, який був помічений у підтасуванні результатів змагання, підкладанні риби, пійманої не в заліковий час, передаванні своєї риби іншому учаснику або прийманні риби від іншого учасника негайно усувається від змагань із наступною дискваліфікацією на один календарний рік. Спортсмени, двічі помічені в підтасуванні результатів, дискваліфікуються з безстроковим позбавленням права їхньої участі на яких-небудь змаганнях.
5.8.4. У випадку усунення спортсмена від змагання або дискваліфікації йому нараховується кількість очок, яка дорівнює кількості команд-учасниць плюс одне очко. У цьому випадку спортсмени, які ідуть в заліку за ним зберігають свої початкові місця.
5.9. Зважування
5.9.1. Пред’явлена до заліку риба зважується розсипом в однотипній тарі сітчастого типу або з перфорованим дном, що не перешкоджає стіканню води. Точність зважування не повинна бути нижча 5 грамів (крім ловлі коропа).
5.9.2. До приходу в сектор бригади, яка проводить зважування, спортсмен повинний тримати свій саж у воді. Рибу із сажа приймає представник суддівської бригади. Улов зважується, але не підраховується. Після зважування риба з необхідною обережністю випускається у воду.
5.9.3. Спортсмен повинний бути присутнім при зважуванні, для того, щоб спостерігати зважування і підписати протокол (додаток 2), у якому указується вага його улову. Після підписання протоколу ніякі претензії щодо ваги улову не приймаються.
5.10. Протести
5.10.1. Кожний учасник змагань має право подавати протести. Протест подається письмово через представника або тренера команди (у їхню відсутність — через капітана команди) до головної суддівської колегії.
5.10.2. Протести, за винятком тих, що стосуються визначення, місць, подаються не пізніше, ніж через час після закінчення відповідного туру змагань. Протести, що стосуються визначення місць, повинні бути подані не пізніше 30 хвилин після офіційного оголошення результатів відповідного туру або загальних результатів змагання.
5.10.3. Рішення щодо протестів (за винятком тих, що стосуються розподілу місць), повинні бути прийняті суддівською колегією до затвердження результатів туру або змагань. Під час розгляду кожного протесту ведеться протокол.
5.10.4. Представник (тренер, капітан) команди, яка подала протест, зобов’язаний бути присутнім на засіданні головної суддівської колегії під час розгляду протесту.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
 
Правила змагань по мормишці
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Форум ХОФРС :: Рибалка як стиль життя :: Мормишка-
Перейти: