Форум ХОФРС

Форум Хмельницької обласної федерації риболовного спорту
 
ФорумФорум  КалендарьКалендарь  ЧаВоЧаВо  ПоискПоиск  ПользователиПользователи  ГруппыГруппы  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 
 

 Правила проведення змагань з ловлі риби фідером

Перейти вниз 
АвторСообщение
Богдан
Admin
avatar

Сообщения : 245
Дата регистрации : 2014-11-25
Возраст : 39
Откуда : Хмельницкий

СообщениеТема: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   Чт Дек 25, 2014 2:28 pm

Ці Правила визначають умови, порядок організації і проведення змагань та встановлюють правила змагань для спортивної ловлі риби фідером. Правила розповсюджуються на організації і громадян, які проводять змагання з риболовного спорту або беруть у них участь.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Змагання зі спортивної ловлі риби фідером (далі Змагання) пpоводяться з метою визначення кращих спортсменів та команд, підвищення майстеpності спортсменів, підготовки їх для подальшої участі у змаганнях pізного рівня в даному виді ловлі, пропаганди і популяризації риболовного спорту.
1.2. Спортивна ловля риби фідером – це ловля риби виключно за допомогою фідерного вудилища обладнаного котушкою, на снасть з годівницею або грузилом з одним повідцем та одним одинарним гачком. Фідерне вудилище - це вудилище оснащене пропускними кільцями, верхня частина якого конструктивно оснащена спеціальними гнучкими змінними вершинками (квівертипами), що мають різну жорсткість та є для спортсмена реєстратором покльовки риби. Загальна довжина фідерного вудилища (з квівертипом) повинна складати не більше 4,57м (15ft). Квівертип повинен обов`язково мати пропускні кільця та добре видиме забарвлення на одному чи декількох відрізках між ними. Допускається використання фідерних вудилищ з вклеєним в верхню секцію квівертипом, що складає з ним одну пряму лінію. В цьому випадку на верхній секції вудилища повинна бути позначка, що вказує на жорсткість вклеєного в неї квівертипа.
1.3. В залежності від заліку результатів, змагання поділяються на особисті, особисто-командні та командні «тандем». Порядок проведення змагання зазначається в Положенні про змагання.
1.4. В залежності від територіального охоплення та складу учасників, змагання (чемпіонати, кубки, першості, зустрічі) поділяються за такими рівнями:
- міжнародні;
- всеукраїнські (Чемпіонат та Кубок України);
- обласні (Чемпіонати та Кубки областей);
- міські, районні;
- клубні.
Всі вони, в свою чергу, поділяються на офіційні та неофіційні.
1.5. Офіційні змагання зі спортивної ловлі риби фідером проводяться відповідно до календарних планів, затверджених в установленому порядку Держкомспортом України або його структурними підрозділами з питань фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій. Змагання незатверджені в календарному плані на поточний рік не є офіційними.
1.6. Всеукраїнські змагання проводяться Держкомспортом України та Федерацією риболовного спорту України тільки в категорії «чоловіки». В складі команд можуть бути юнаки (дівчата) та жінки. Участь дітей, підлітків та жінок в офіційних змаганнях інших рівнів визначається Положенням про змагання.
1.7. Всеукраїнські змагання проводяться щорічно і є рейтинговими змаганнями як для команд (командний залік) так і для спортсменів (особистий залік).
1.8. Змагання проводяться в один або декілька етапів, кожен з яких складається з одного або декількох турів. Кожен з етапів є окремим закінченим змаганням і регламентується окремим положенням в якому обов`язково вказується загальна кількість етапів та яким етапом за номером є даний. Окремо взятий тур будь-якого змагання не може бути етапом змагання. При проведенні змагання в декілька етапів, всі етапи проводяться в однакову кількість турів.
2.ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ
2.1. Організація, що проводить змагання, зобов’язана, з врахуванням цих Правил та інших нормативних документів, розробити і затвердити Положення про змагання і направити його учасникам не піздніше встановлених даними Правилам строків (п. 2.3). Положення не повинно супеpечити цим Пpавилам і чинним пpавилам аматорського і спортивного pиболовства у внутрішніх водоймах Укpаїни.
2.2. Положення повинне містити такі розділи:
- мета та завдання;
- керівництво змаганнями, організатори та їх контактні телефони, факс, e-mail;
- термін та місце проведення змагань;
- наявність обов`язкового тренування;
- характеристики водойми;
- можливі доповнення щодо наступних пунктів Правил: 1.3; 1.6; 2.6; 5.1; 5.2; 6.5; 7.2.1; 7.3.1; 7.3.7; 7.3.9; 7.3.11; 7.3.12; 7.8; 7.10; 8.7; 8.17; 8.20; 8.23; 8.28; 8.42; 8.50;
- фінансові умови участі в змаганнях;
- інші організаційні питання (карта проїзду, інформація щодо розташування навколо інфраструктури та інше).
2.3. Положення повинно бути надіслане учасникам змагань в терміни:
- всеукраїнські та міжнародні змагання — не пізніше ніж за 2 місяці до початку;
- обласні, міські, районні та клубні змагання — не пізніше, ніж за 1 місяці до початку;
2.4. Зміни та доповнення до Положення про змагання вносяться і затверджуються організаторами змагань не пізніше ніж за 10 діб, пpо що сповіщають учасникам змагань.
2.5. Учасники подають заявки організаторам змагань в теpмін, визначений у Положенні. Заявка повинна вміщувати таку інформацію пpо учасників:
- пpізвище та ім’я (повністю);
- pік наpодження;
- споpтивний pозpяд (при наявності);
- статус в команді (тренер, капітан, спортсмен, координатор, запасний);
- віза лікаpя пpо допуск до змагань.
2.6. Заявка підписується керівником організації (федерації, клубу) та відсилається організаторам поштовим листом, факсом або, як копія, на e-mail адресу, вказану в Положенні про змагання. Заявка на офіційні змагання повинна бути обов`язково завірена мокрою печаткою організації, яку представляє команда (спортсмен).
2.7. Організатори змагань, розглянувши заявку, підтверджують/відхиляють участь заявленої команди (спортсмена) у змаганнях, про що повинні сповістити представників команди (спортсмена) не пізніше 15 днів до початку змагання.
2.8. Не пізніше ніж за 1 годину до жеребкування представник команди повинен подати кінцеву заявку (в оригіналі) зі складом команди.
2.9. Організація, що проводить змагання:
- вирішує всі питання матеріально-технічного забезпечення і комплектування суддівської колегії (ваги та тара для зважування риби та інш.);
- призначає технічну комісію, Головну суддівську колегію, забезпечує охорону змагань і медичне обслуговування;
- здійснює розмітку зон та секторів;
- забезпечує максимально рівні умови усім спортсменам;
- забезпечує спортсменів стартовими номерами;
- після закінчення змагань видає кожній команді або висилає поштою таблицю технічних результатів змагань.
3. ТЕХНІЧНА КОМІСІЯ
3.1 Технічна комісія призначається організацією, яка проводить змагання. В склад комісії повинні входити кваліфіковані судді та спеціалісти відповідної дисципліни (тренери команд, спортсмени та інш.). Функції технічної комісії можуть бути доручені Суддівській колегії змагань.
3.2 До початку змагань Технічна комісія повинна:
- обстежити водойму – можливе місце проведення змагань на відповідність його Правилам змагань та запланованій кількості учасників;
- визначити основні параметри водойми на ділянці змагань (ширина, глибина, наявність течії, х-ка дна, наявність рослинності та можливі особливості), види та можливі розміри риби, прийняти необхідні міри, щодо усунення природних та неприродних перешкод на місці змагань.
3.3. Свої висновки Технічна комісія оформляє у вигляді звіту для організатора змагань.
4. СУДДІВСЬКА КОЛЕГІЯ
4.1. Суддівська колегія призначається та затверджується, не пізніше, ніж за 10 днів до початку змагань, організацією, яка проводить змагання. До складу суддівської колегії входять головна суддівська колегія і судді в зонах. У залежності від масштабу змагань склад суддівської колегії може бути змінений.
4.2. До складу Суддівської колегії входять головний суддя, заступник головного судді та головний секретар.
4.3. Суддівська колегія несе відповідальність за підготовку та проведення змагань у відповідності до діючих Правил і Положення про змагання та визначення результатів змагань.
4.4. Представники суддівської колегії повинні візуально розрізнятися серед інших учасників змагання. Мати добре зрозумілі позначки (написи), щодо їх статусу на змаганнях, на верхній одежі, головних уборах, бейджах і т.п.
4.5. Обов’язки членів суддівської колегії:
4.5.1. Усі судді повинні чітко знати та розуміти Правила та Положення про змагання.
4.5.2. Головний суддя керує проведенням змагань, несе відповідальність за додержання учасниками діючих Правил і Положення про змагання, розподіляє обов’язки серед судів, призначає (за необхідністю) технічну комісію, якщо це не передбачено рішенням організації, яка проводить змагання.
4.5.3. Головний суддя повинен проводити засідання суддівської колегії до початку змагань, за підсумками кожного дня і для затвердження загальних результатів, а також в інших випадках, які потребують колегіального рішення. Засідання суддівської колегії за підсумками і загальними результатами дня проводяться спільно з капітанами команд.
4.5.4. Головний суддя зобов’язаний:
- перед змаганням провести нараду та інструктаж суддів;
- припинити або відкласти проведення змагань, якщо виникли умови, які загрожують безпеці учасників;
- розглянути допущені учасниками порушення Правил змагань і протести, що надходять, і разом із головною суддівською колегією прийняти рішення;
- після закінчення змагань, в термін до 10 днів, здати звіт і протоколи до організації, що проводить змагання.
4.5.5. Головний суддя має право:
- перенести початок змагань при необхідності;
- відмінити або тимчасово припинити змагання через несприятливі погодні умови;
- проводити переміщення суддів у ході змагань;
- усунути від суддівства суддю, який зробив грубу помилку або не справився з виконанням своїх обов’язків;
- відмінити рішення судді, якщо воно помилкове;
- виконувати функції любого з членів суддівської колегії за необхідністю.
4.5.6. Заступник головного судді виконує вказівки головного судді, а в його відсутність замінює його і діє відповідного до повноважень головного судді.
4.5.7. Головний секретар приймає заявки на участь у змаганнях, проводить жеребкування і несе відповідальність за оформлення всієї суддівської документації. Після закінчення змагань підводить підсумки з суддями.
4.5.8. Суддя в зоні контролює дотримання Правил і Положення про змагання, перевіряє учасників змагання відповідно до протоколу зони, перевіряє кількість, вид, склад прикормок та насадок відповідно до Правил та Положення про змагання, відповідає за хід змагань у зоні, не допускає присутність сторонніх осіб у зоні змагань та секторах спортсменів. Має право дозволяти спортсменам виходити з секторів за їх бажанням та передавати їм дозволені речі. Після закінчення туру суддя в зоні повідомляє головному судді про всі порушення Правил змагань, допущених спортсменами і зроблених їм попередженнях.
4.5.9. Суддя в зоні бере участь у зважуванні улову спортсменів своєї зони та пред’являє протокол з результатами зважування спортсменам на підпис.
4.5.10. Представники Суддівської колегії повинні бути присутніми на обов`язкових тренуваннях.
4.6. Інформація про участь судді у офіційних змаганнях заноситься у особисту книжку судді.
5. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
5.1. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, які внесені до заявки, мають дозвіл лікаря та відповідають вимогам, які визначені в Положенні про змагання.
5.2. До участі у всеукраїнських змаганнях допускаються команди областей, м. Києва, Автономної Республіки Крим, та м. Севастополя тільки повного складу та відповідно до діючих квот. Повний склад команди на всеукраїнських змаганнях - 4 спортсмени. За необхідністю, команда має право до участі у змаганнях додатково заявити: тренера команди (не більше одного), запасного спортсмена (не більше одного), координаторів (не більше двох). Склади команд, кількість та наявність додатково заявлених членів команд на інших змаганнях інших рівнів зазначається в Положенні про змагання.
5.3. Кожен спортсмен та член команди зобов’язаний знати і додержуватися Правил та Положення про змагання; під час змагання стримано та з повагою відноситися до учасників змагань, не шуміти і не заважати іншим учасникам, не перешкоджати процесу зважування, своєчасно з’явитися на старт і фініш, не допускати віпадків появи в нетверезому стані на усіх заходах , передбачених регламентом змагань.
5.4. Спортсмени та члени команди не можуть втручатися в роботу Суддівської колегії. Всі необхідні довідки тренер (капітан) команди одержує від головного судді, а інші члени команди – від тренера (капітана) своєї команди відповідно.
5.5. Команди (спортсмени на особистих змаганнях) повинні обов`язково бути присутніми на загальному шикуванні, на відкритті та закритті змагання (нагородженні) або завчасно повідомити організаторам про свою відсутність на цих заходах з зазначенням причини.
5.6. Запасний спортсмен, зазначений у заявці, може замінити основного спортсмена, координатора або тренера команди за заявою тренера команди. Знятий зі змагання спортсмен або інший член команди запасним спортсменом не заміняється.
5.7. Спортсмен на змаганні зобов’язаний мати стартовий номер, документи, що його засвідчують, а також документи, які підтверджують його спортивну кваліфікацію (за вимогою Суддівської колегії).
5.8. Тренер та координатори команди на змаганні зобов’язані мати документи, що їх засвідчують, а також додаткові відмітки (написи на формі, бейджі та т.п.), що засвідчували б їх членство в тій чи іншій команді та вказували їх статус на змаганнях.
5.9. Тренер, будучи керівником команди, відповідає за організацію, поводження і дисципліну членів команди.
5.10. Тренер зобов’язаний бути присутнім на засіданнях Суддівської колегії, де розглядаються питання, пов’язанні із його командою, має право брати участь у жеребкуванні і бути присутнім при зважуванні уловів.
5.11. Тренер подає письмову заяву про зміни в команді не пізніше ніж за 1 годину до початку жеребкування кожного туру, а також протести (за всіх членів команди) з приводу проведення змагань і суддівства.
5.12. Тренер має право давати своєму спортсмену словесні поради і вказівки та знаходитися в межах сектора спортсмена виключно своєї команди («тандему) з дозволу судді в зоні.
5.13. Координатори мають право збирати необхідну для своєї команди інформацію з зон ловлі, доповідати її тренеру команди та спортсменам не заходячі в межі секторів, при цьому не заважаючи іншим учасникам змагань. Можуть бути присутніми при зважуванні.
5.14. За поpушення цих Пpавил і Положення пpо змагання до спортсмена можуть бути застосовані відповідні санкції (п. 11).
5.15. Координатори і тренери команд, що порушують вимоги Правил змагань та Положення про змагання, рішенням Суддівської колегії попереджуються або відсторонюються від участі в змаганні.
5.16. При відсутності тренера його обов`язки виконує капітан команди.
6. РОЗМІТКА ЗОН ТА СЕКТОРІВ
6.1. Категорично забороняється розміщувати учасників змагань на відстані менше 50 метрів від ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.
6.2. Ділянка водойми, виділена для проведення змагань, повинна бути, за можливістю, прямою та мати однакові умови в відношенні глибини, рель`єфа дна, рослинності, підходів до місця лову та інш. Ширина водойми не повинна бути менше 35 метрів. Глибина повинна бути, по можливості, однаковою на протязі всієї ділянки.
6.3. Зони та сектори, незалежно від кількості турів що проводяться, розмічаються за єдиним принципом. Всі тури багатотурового змагання повинні бути проведені на одній і тій самій ділянці водойми. Схема розбивки цієї ділянки на зони та сектори повинна бути ідентичною в усіх турах. Розмітка зон та секторів повинна бути закінчена до початку жеребкування.
6.4. Розрив між секторами всередині зони не допускається, за винятком випадків, коли місце має значну природну перешкоду , що заважає спортсмену вільно розташовуватися в секторі.
6.5. При проведенні всеукраїнських змаганнях, ділянка, обрана для їх проведення, ділиться на чотири зони. Зони, в свою чергу, діляться на сектори, залежно від кількості спортсменів за принципом - кількість секторів в зоні дорівнює кількості команд, що приймають участь у змаганні. При проведенні змагань особистого заліку або командного типу «тандем» ділянка для проведення змагань ділиться тільки на кількість секторів, рівну кількості спортсменів («тандемів»). На змаганнях інших рівнів кількість зон та секторів визначається за рішенням організаторів та вказується в Положенні про змагання.
6.6. Кількість секторів в зонах не повинна різнитися більш ніж на один сектор.
6.7. Зони та сектори розмежовуються від берега вглиб суші шнуром або прапорцями не менш, ніж на 5 метрів.
6.8. Зони позначаються латинськими літерами А,В,С і т.д., а сектори – цифрами 1,2,3, і т.д. нанесеними на прапорцях, табличках або безпосередньо на покритті сектора (бетонні плити та т.п.). Позначки та їх носії можуть бути довільної форми та розмірів але однотипні, добре видимі та зрозумілі спортсменам, суддям та глядачам.
6.9. Розбивка зон та секторів повинна здійснюватися або перевірятися за участю членів Технічної комісії.
6.10. При проведенні змагань, довжина сектора вздовж берега встановлюється не менше 10 метрів, а для командних змагань «тандем» - не менше 15 метрів.
6.11. За необхідністю допускаються розриви між зонами. Максимальний розрив між зонами визначається з урахуванням фактора часу, тобто щоб спортсмен зміг дістатися пішки від місця жеребкування до свого сектора від моменту закінчення жеребкування до сигналу «вхід в сектор» за час, відведений на це Положенням про змагання.
6.12. Дозволяється розташовувати зони для проведення змагань на протилежних берегах водойми. При ширині водойми більше 200 метрів дозволяється розташовувати зони на протилежних берегах одна проти іншої.
6.13. Розмічення зон та секторів в цих зонах на березі водойми проводиться з ліва на право.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://born2fish.ukrainianforum.net
Богдан
Admin
avatar

Сообщения : 245
Дата регистрации : 2014-11-25
Возраст : 39
Откуда : Хмельницкий

СообщениеТема: Re: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   Чт Дек 25, 2014 2:29 pm

7. САНКЦИИ, ПРИМЕНЯЕМЫЕ К СПОРТСМЕНАМ
7.1. К спортсменам применяются следующие санкции:
7.1.1. Предупреждение выносится за нарушение правил, предусмотренных статьями 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.9, 2.11, 4.4, 4.7, 4.12, 4.16.
7.1.2. Рыба не засчитывается при нарушении статей 2.7, 2.9, 2.11, 4.7, 4.9, 4.12.
7.1.3. Аннулирование результатов тура спортсмена за нарушение статей 2.4, 2.5, 2.6.
7.1.4. Дисквалификация (снятие с соревнований) спортсмена за нарушение статей 2.12, 6.3, 6.6, 8.2 и за повторное нарушение правил после предупреждения по статьям 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.9, 2.11, 4.4, 4.7, 4.12, 4.16.
7.1.5. Дисквалификация (снятие с соревнований) команды в случае повторного нарушения после дисквалификации спортсмена.
7.2. При дисквалификации спортсмена ему присваивается число баллов, равное количеству участников + 1 после каждого тура. При дисквалификации одного спортсмена, другие спортсмены, занимающие места, следующие за ним, сохраняют свои первоначальные места (например: спортсмен Х, занявший 8-е место, дисквалифицирован, следующие за ним участники сохраняют свои места и получают 9-е место, 10-е место и т.д.)
7.3. Спортсмен, получивший предупреждение, имеет его за собой в течение одного года. При новом нарушении правил, оно рассматривается как повторное, и жюри выносит своё решение, считая его как повторное и руководствуясь перечнем санкций.
7.4. За командой, получившей предупреждение от жюри, оно сохраняется в течение одного года. В случае нового нарушения правил в течение этого года, оно рассматривается как повторное, и жюри выносит свои решения, руководствуясь этим положением и перечнем санкций.
7.5. Жюри имеет право, как непосредственно на месте соревнований, так и после соревнований, применить санкции к спортсменам основного состава и запасным, а также к капитанам или представителям в случае их неподобающего поведения, за поступки, непредусмотренные правилами соревнований.
8. ДЕЙСТВИЯ ПРИ ГРОЗЕ
8.1. Гроза начинается до начала старта.
Время старта откладывается. Если погодные условия позволяют продолжить соревнования в рамках распорядка дня, соревнования могут быть возобновлены, либо сокращены по длительности (не менее 1,5 часов).
Если погодные условия не улучшаются, или распорядок дня не позволяет продолжить соревнования, в этом случае результаты тура аннулируются.
8.2. Гроза начинается во время тура соревнований.
В этом случае производится немедленное прекращение ловли рыбы (команду подают судьи), удилища при этом размещаются в горизонтальном положении. Если позволят погодные условия, тур может быть возобновлён; при этом команду к продолжению ловли подает также судья.
9. ЦЕРЕМОНИЯ ОТКРЫТИЯ И НАГРАЖДЕНИЕ ПОБЕДИТЕЛЕЙ
9.1. Церемония открытия соревнований и парад команд проводятся накануне первого тура соревнований.
9.2. Церемония открытия включает в себя исполнение национального гимна Украины с поднятием национального флага.
9.3. Три первые команды и спортсмены, занявшие первые три места в личном зачете, награждаются золотыми, серебряными и бронзовыми медалями.
10. ОБЯЗАННОСТИ ОРГАНИЗАТОРОВ СОРЕВНОВАНИЙ

10.1. Организатору проведения официальных всеукраинских соревнований вменяется в обязанность:
10.1.1. Сделать гравировку на медалях и призах, предоставляемых ФРСУ.
10.1.2. Для опубликования на официальном сайте ФРСУ предоставить не позднее, чем за месяц до начала соревнований, положение о соревнованиях и сопутствующую информацию.
Версия правил утвержденная: президиум ФРСУ от 19.10.2013 года.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://born2fish.ukrainianforum.net
Killer

avatar

Сообщения : 86
Дата регистрации : 2015-03-22
Возраст : 47

СообщениеТема: Re: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   Вс Мар 22, 2015 12:50 am

Вже є нові правила.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Богдан
Admin
avatar

Сообщения : 245
Дата регистрации : 2014-11-25
Возраст : 39
Откуда : Хмельницкий

СообщениеТема: Re: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   Вс Мар 22, 2015 3:51 pm

Killer пишет:
Вже є нові правила.
В студию!
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://born2fish.ukrainianforum.net
andrey smile

avatar

Сообщения : 37
Дата регистрации : 2014-12-16
Возраст : 31
Откуда : Хмельницький.

СообщениеТема: Re: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   Вс Мар 22, 2015 10:30 pm

Killer пишет:
Вже є нові правила.
Руслан, це Ви?)) Якщо так, тоді привіт від хмельницьких фідеристів))
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль https://vk.com/a.pirizhok
Killer

avatar

Сообщения : 86
Дата регистрации : 2015-03-22
Возраст : 47

СообщениеТема: Привіт!!!   Вт Мар 24, 2015 9:44 pm

Привіт!!! Дякую!!! Приємно Вас чути.
Правила можу кинути але куди.напишіть мені на почту я відповім.
почта в ЛС.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Спонсируемый контент
СообщениеТема: Re: Правила проведення змагань з ловлі риби фідером   

Вернуться к началу Перейти вниз
 
Правила проведення змагань з ловлі риби фідером
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Форум ХОФРС :: Рыболовный спорт :: Змагання-
Перейти: